Jak zagęścić włosy?

Wiele osób zmaga się z problemem rzadkich, cienkich i osłabionych włosów. Sytuacja dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w każdym wieku. Często jest związana z uwarunkowaniami genetycznymi, czyli po prostu „taka natura włosów”. Jednak niejednokrotnie słabe i wypadające włosy są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie – mogą one być wynikiem stresu, chorób lub zaburzeń hormonalnych, np. w okresie poporodowym, karmienia piersią, menopauzie czy andropauzie. W celu poprawy kondycji włosów i ich zagęszczeniu, konieczna jest ingerencja zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Aby zagęścić włosy po pierwsze – należy wzmocnić i odżywić cały organizm. Podstawą jest zbilansowana dieta bogata w witaminy i mikroelementy, a także odpowiednie nawodnienie zapewniające nawilżenie skóry i włosów. Poza wodą, zbawienny wpływ na kondycję włosów ma także picie naparów z ziół, np. pokrzywy, a także wywaru z drożdży przygotowanego przez zalanie ich wrzątkiem. Dzięki temu możliwa jest odbudowa struktury włosa i pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu. Konieczne jest również działanie z drugiej strony – systematyczne stosowanie szamponów, odżywek, wcierek lub maseczek wzmacniających i dodających objętości.

Zanim wykonywane zabiegi przyniosą zamierzone efekty, podczas codziennej stylizacji włosów warto skupić się na optycznym zagęszczeniu fryzury. Efekt ten można uzyskać stosując pianki, lakiery czy talki. Ich działanie polega na utrwaleniu uczesania dającego wrażenie gęstych włosów, otrzymanego np. dzięki tapirowaniu. Bardziej innowacyjną metodą, przynoszącą spektakularne rezultaty są preparaty zawierające nanowłókna, np. linia kosmetyków Dr Hair. Dzięki bardzo prostej aplikacji środka na włosy, można otrzymać efekt maksymalnego zagęszczenia przerzedzonych miejsc na głowie. Zawarte w nim włókna keratynowe obudowują każdy włos, co daje wrażenie gęstej fryzury. W przeciwieństwie do lakierów czy pianek, które mogą zlepiać włosy, nanowłókna dają całkowicie naturalny efekt i co najważniejsze – bardzo trwały.