Preparaty na porost włosów

Większość osób marzy o lśniących i sprężystych włosach pełnych objętości. Tymczasem, z różnorakich powodów przychodzi zmagać się z nadmiernym wypadaniem, łamliwością czy rozdwajaniem końcówek. Niewątpliwie przyczynia się to do pogorszenia kondycji włosów oraz sprawia, że stają się one cienkie i pozbawione blasku. Niezwykle pożądane są wszelkie metody – domowe oraz bardziej profesjonalne – pozwalające na odbudowę struktury włosów oraz pobudzenie ich wzrostu.

Wśród preparatów na porost włosów należy wyróżnić te, działające od wewnątrz oraz od zewnątrz. Aby wzmocnić i odżywić włosy konieczne jest dostarczenie niezbędnych witamin i mikroelementów. Absolutnie niezbędne są witaminy A, E, H (biotyna) i witaminy z grupy B oraz minerały – cynk, selen czy żelazo. Niedobory mogą zostać uzupełnione właściwie zbilansowaną dietą lub stosowaniem odpowiednio skomponowanych suplementów.

Wzmocnienie włosów od zewnątrz zapewniają szampony, odżywki oraz ampułki zawierające skondensowane składniki odżywcze pobudzające cebulki włosowe do wzrostu. Ważne jest, aby były dopasowane do typu włosów, ponieważ wówczas gwarancją jest, iż dostarczają wyselekcjonowanych substancji nie tylko odżywiających, ale także potęgujących działanie kosmetyku przez otwarcie łusek włosowych i znacząco poprawiających ogólną kondycję włosów.

Zbawienny wpływ na porost włosów mają również substancje znajdujące się w każdym domu – wywar z cebuli, czosnku lub maseczka z jajek, a także drożdże, które mogą być wcierane we włosy lub spożywane. Efekt wzrostu włosów zapewniają niewątpliwie zabiegi medycyny estetycznej oferowane przez salony fryzjerskie. Warto wśród nich wyróżnić mezoterapię mikroigłową, polegającą na obstrzykiwaniu skóry głowy substancjami, których zadaniem jest pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu. Jest to niezwykle efektowny, choć – kosztowny zabieg. Ze względu na różnorodność przyczyn przerzedzenia włosów warto dobrać odpowiednie kroki, aby dolegliwość uśpić i zredukować jej negatywne objawy.