Sposób na rzadkie włosy

Rzadkie i łamliwe włosy, sprawiają, że wiele z nas szuka sposobów na to aby zmienić je w pełne blasku i pięknej objętości fryzurę. Bujne i zdrowe włosy to marzenie osiągalne dla każdego, o ile zadba się o ich osiągnięcie kompleksowo.

Sposób na rzadkie włosy to przede wszystkim ich odpowiednia pielęgnacja, a mycie włosów delikatnych to podstawa – wodą stosowaną podczas mycia nie może być woda gorąca, dlatego warto stawiać na letnią, która zamyka łuski włosów i dodaje im blasku. Kolejnym elementem związanym z myciem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków typu szampon i odżywka – muszą być one dopasowane do rodzaju naszych włosów, tak aby nie obciążały delikatnych kosmyków, a dodawały im objętości, lekkości i gładkości. Mycie włosów powinno opierać się o delikatny masaż. Świetnie sprawdzają się w przypadku włosów rzadkich suche szampony, które dodają objętości i pozwalają na dłużej zachować świeżość.

Sposobem na objętość rzadkich włosów jest ich umiejętne suszenie poprzez stosowanie suszarki na włosy z głową w dół. Nie należy jednak przesadzać z gorącym nawiewem, gdyż strumień gorącego powietrza z suszarki sprawić może że staną się one suche i łamliwe. Zimne powietrze z suszarki bardziej sprawdza się dla włosów gęstych, które nabierają za jego sprawą blasku i jest ich optycznie mniej.

Innym sposobem na rzadkie włosy są stylizacyjne triki, które obejmują różne kosmetyki do włosów jak przykładowo produkty dostępne na drhair.pl, które wypełniają braki i prześwity, doraźnie, każdego dnia zwiększając optycznie ilość i objętość naszej fryzury. Obfitość odcieni, pozwala dobrać kosmetyk doskonale kompatybilny z naszą tonacją kosmyków. Pudry do stylizacji i im podobne kosmetyki to również rewelacyjne sposoby na rzadkie włosy, jednak warto korzystać z nich rozważnie i umiejętnie, gdyż ich nadmiar może skutecznie zrujnować naszą wymarzoną fryzurę.

Ciekawą opcją dla osób z rzadkimi włosami jest odpowiednio dobrana fryzura np. z grzywką. Długie kosmyki niestety nie są najlepszą opcją dla osób z rzadkimi włosami, dlatego fryzury do ramion, zgrabnie wycieniowane lub z grzywką sprawią, że nasza fryzura zyska na objętości i będzie bardzo twarzowa. Kolor włosów też może mieć znaczenie – rzadkie włosy wydają się pełniejsze i gęstsze w jasnych odcieniach. Jeżeli jednak nie chcesz niszczyć kosmyków farbowaniem całości fryzury, doskonale sprawdzą się profesjonalnie wykonane pasemka lub ombre w ciepłych tonacjach, które dodadzą włosom efekty muśnięcia słońcem, które pięknie poprawia wygląd całej fryzurze.