Sposoby na wypadające włosy

Wypadające włosy to koszmar wielu z nas, dlatego też szukamy sposobów, które pozwolą nam pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu raz a dobrze. Nie jest to niestety zadanie łatwe, ale na szczęście jest wiele opcji, które możemy wykorzystać aby zyskać lepszą kondycję włosów, zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu oraz dodać im piękna, na które zasługują. Miękkość i blask oraz szybszy wzrost mogą zostać uzyskane za pomocą kilku ciekawych sposobów na wypadające włosy, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie – oliwa z oliwek, masło, jaja, sok z cytryny – to tylko przykładowe sposoby, które czynią cuda.

Zanim jednak o zabierzemy się za komponowanie maseczek i wcierek wspomagających wzrost naszych włosów i zapobiegających ich wypadanie, warto poznać przyczynę, dla której włosy wypadają, bowiem to od niej zależy dobór najlepszego rozwiązania pielęgnacyjnego. Wypadanie włosów może być problemem stałym – związanym z nieodpowiednią dietą lub chorobami, ale również może wiązać się ze zmianami pór roku, zmianami hormonalnymi w naszym organizmie czy trybem życia.

Specjalista – najlepiej lekarz, pozwoli ocenić, czy wypadanie włosów powodowane jest przez niedobory odżywcze (brak witamin, minerałów i innych składników niezbędnych dla zdrowia naszych włosów) czy złą dietę (pełną niekorzystnych dla zdrowia składników), problemy nerek i wątroby, buzujące hormony (np. w okresie ciąży, dojrzewania, menopauzy), nadmierny stres, choroby zakaźne, czy też problem związany z genetyką. Kuracja w zależności od przyczyny, może bowiem obejmować odmienne sposoby na wypadające włosy.

Najczęściej jednak zależy nam na zahamowaniu utraty włosów, stymulacji wzrostu nowych, ich odpowiedniej pielęgnacji, zwiększeniu objętości czy dodaniu im blasku i gładkości. Zbilansowana dieta, oraz naturalne kosmetyki to sposoby na wypadające włosy które są niezwykle skuteczne i bezpieczne. W pielęgnacji włosów warto korzystać z pomocy mikstur z surowych żółtek, oliwy z oliwek lub innych olejków roślinnych, soku z cebuli czy cytryny, kozieradki, siemienia lnianego, a nawet pieprzu cayenne, które w różnych konfiguracjach mogą korzystnie wpływać na stan naszych wypadających włosów, nie powodując ich przetłuszczania czy łamliwości.